ନୂଆବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁ ଏସବୁ ସାମଗ୍ରୀ, ମିଳିବ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନବବର୍ଷକୁ ଆଉ ଦିନ କେଇଟା ବାକି ରହିଛି । ନୂଆବର୍ଷକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ସମସ୍ତେ। ୨୦୨୨ର ଏହି ନୂତନ ବର୍ଷରେ ସମସ୍ତେ କିଛିନା କିଛି ନୂଆ ଜିନିଷ ଘରକୁ ଆଣିଥାନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁସବୁ ଜିନିଷ ଘରକୁ ଆଣିଲେ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ମିଳିଥାଏ…

ମୟୂର ପର-
ମୟୂର ପର ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ସହ ଜଡିତ । କୁହାଯାଏ ଯେଉଁ ଘରେ ମୟୂରର ପଙ୍ଖ ରହିଥାଏ ସେଠାରେ ଧନୀର ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସର୍ବଦା ବାସ କରନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ନୂଆ ବର୍ଷକୁ ଖୁସିରେ ଭରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଘରକୁ ନିଶ୍ଚୟ ଆଣନ୍ତୁ ମୟୁର ପର ।

ଧାତୁର କଇଁଛ-
ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଧାତୁରେ ନିର୍ମିତ କଇଁଛ ବାସ୍ତୁ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଶୁଭ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ରୂପା, ପିତ୍ତଳ କିମ୍ବା କାଂସ୍ୟ ଧାତୁରେ ନିର୍ମିତ କଇଁଛ ଖୁବ୍ ଶୁଭ । ଧାତୁ କଇଁଛକୁ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଏହାସହିତ ପରିବାରରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ବଢିଥାଏ ।

ଗୋମତି ଚକ୍ର-
ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଗୋମତି ଚକ୍ରକୁ ଚମତ୍କାର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହାକୁ ଘରେ ରଖିଲେ ଶତ୍ରୁମାନେ ହଇରାଣ କରନ୍ତିନାହିଁ । ଗୋମତି ଚକ୍ରକୁ ଘର ଭିତରେ ଏକ ସିନ୍ଦୁର ଡବାରେ ରଖିବାକୁ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚିତ କରାଯାଏ । ଏହାବ୍ୟତୀତ ୧୧ ଗୋମତି ଚକ୍ରକୁ ହଳଦିଆ କପଡ଼ାରେ ଗୁଡ଼ାଇ ଟିଜୋରୀରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇଥାଏ।

ତୁଳସୀ ଗଛ-
ତୁଳସୀର ସମ୍ପର୍କ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ସହ ରହିଛି । ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ପବିତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଘରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ରହିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଅସୁବିଧା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା କମିଯାଏ | ଏହା ସହିତ ଘରର ଲୋକଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଭଲ ଅଛି |

 

About Post Author

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.