ପିକ୍‌ରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ: ୩ଲକ୍ଷ ୫୭ ହଜାର ୨୨୯ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ପିକ୍‌ରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ଭୟଙ୍କର ଗତିରେ ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ସଂକ୍ରମଣର ଦ୍ବିତୀୟ ଲହରୀ । ଦେଶରେ ୨କୋଟି ଟପିଲା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । ଦିନକରେ ୩ଲକ୍ଷ ୫୭ହଜାର ୨୨୯ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩ହଜାର ୪୪୯ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଛି କିଲର କରୋନା । ୩ଲକ୍ଷ ୨୦ହଜାର ୨୮୯ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଥିବା କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଦେଶରେ ମୋଟ୍ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨କୋଟି ୨ଲକ୍ଷ ୮୨ହଜାର ୮୩୩ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ମୋଟ୍ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି କୋଟିଏ ୬୬ଲକ୍ଷ ୧୩ ହଜାର ୨୯୨ଜଣ । ମୋଟ୍ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୨ଲକ୍ଷ ୨୨ହଜାର ୪୦୮ଥିବା ବେଲେ ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ ରହିଛି ୩୪ଲକ୍ଷ ୪୭ହଜାର ୧୩୩ । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, କେରଳ, ଗୁଜରାଟ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଓ ପଞ୍ଜାବରେ ସ୍ଥିତି ଜଟିଳ ରହିଛି । ବା ବେଳେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସହ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ, ଛତିଶଗଡ଼ ଓ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ କମିଛି । କରୋନାର ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ୍, ନାଇଟ୍ କର୍ଫ୍ୟୁ ଓ ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସଟଡାଉନ୍ ଜାରି ରହିଛି । ଯେଭଳି ସଂକ୍ରମଣ ଆଗକୁ ନ ବ୍ୟାପେ ସେଥି ପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଭାବିତ ରାଜ୍ୟ ।

ଏଥିସହିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮୨୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner