ଦିଲ୍ଲୀ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ୍ୱାକର ହତ୍ୟା ମାମଲା, କିଲରର ପଲିଗ୍ରାଫ ଟେଷ୍ଟଲାଗି କୋର୍ଟଙ୍କ ଅନୁମତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ୍ୱାକର ହତ୍ୟା ମାମଲା । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଫତାବ ପୁନାଓ୍ୱାଲାର ହେବ ପଲିଗ୍ରାଫ ଟେଷ୍ଟ । ଏନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ସେପଟେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ଘଟଣାରେ ଅଫତାବ ବେଶ୍ ଭାଙ୍ଗିପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଜେରା ବେଳେ ସେ ଏନେଇ ପଶ୍ଚାତାପ କରିଥିବା କହିଛି ପୋଲିସ । ତେଣେ ଆଜି ଶେଷ ହେଉଛି ଅଫତାବର ରିମାଣ୍ଡ ଅବଧି । କୋର୍ଟରେ ଅଫତାବକୁ ହାଜର କରିବ ପୋଲିସ । ତେବେ ପଲିଗ୍ରାଫ ଟେଷ୍ଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶରୀରରେ କାର୍ଡିଓ-କଫ୍ସ ଓ ସେନସିଟିଭି ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋଡ ଖଞ୍ଜା ଯାଇଥାଏ । ଏହା ଜରିଆରେ ରକ୍ତଚାପ, ନାଡ଼ି ସ୍ପନ୍ଦନ, ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟାଜନିତ ସ୍ପନ୍ଦନ, ସ୍ୱେଦପ୍ରବାଦ, ହାତ ଓ ଗୋଡ଼ର ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ଆଦି ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଥାଏ । ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ୍ର ପ୍ରଶ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତା’ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସତ କି ମିଛ କହୁଛି ତାହା ଜଣାପଡ଼ିଥାଏ ।

ସେପଟେ ଫରେନସିକ ଲାବରେଟୋରୀ ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସଞ୍ଜୀବ ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି- କେତେକ କାରଣରୁ ଅଫତାବର ନାର୍କୋଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ପୋଲିସ ଶ୍ରଦ୍ଧାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାଦର, ରାହୁଲ ରାୟ, ଗୋଦଓ୍ୱିନ, ଶିବାନୀ ମାତ୍ରେ, ଅଫତାବ ରହୁଥିବା ଫ୍ଲାଟର ମାଲିକ, ଶ୍ରଦ୍ଧାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର କରଣ ବାରି, ୟୁନିକ ପାର୍କର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ପ୍ରମୁଖଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଜେରା କରାସାରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସର୍ଚ୍ଚବେଳେ ୩୫ରୁ ଅଧିକ ସାମଗ୍ରୀ ଶ୍ରଦ୍ଧାଙ୍କର ମିଳିଲାଣି । ସେଥିରେ ରହିଛି ଅସ୍ଥି, ରକ୍ତ ନମୁନା, ଡିଏନଏ ନମୁନା ଇତ୍ୟାଦି ।