ଟସ୍ ଜିତିଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ବ୍ୟାଟିଂ କରିବ ଇଣ୍ଡିଆ

1 min read

ଦୁବାଇ: ପୁଣି ଟସ୍ ହାରିଲେ ବିରାଟ କୋହଲି । ଚଳିତ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପରେ ଭାରତ ଆଜି ତା’ର ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ ।  ଆଜିର ମ୍ୟାଚ ଆବୁଧାବିର ଶେଖ ଜାୟଦ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ । ତେବେ ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ଟସ୍ ହାରିଛନ୍ତି ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି । ଟସ୍ ଜିତି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂର ନିଷ୍ପତି ନେଇଛି । ଏଥିସହ ଚଳିତ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପରେ ଲଗାତର ଭାବରେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ଟସ୍ ହାରିଛନ୍ତି ବିରାଟ । ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ଟସ୍ ହାରି ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚକୁ ଶୋଚନୀୟ ଭାବରେ ପରାଜୟ ମଧ୍ୟ ବରଣ କରିଥିଲା । ତେବେ ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଇଶାନ କିଶାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଯାଦବ ଓ ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନଙ୍କୁ ଦଳର ଚୁଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି ।

ଯଦି ଭାରତ ଚଳିତ ବିଶ୍ବକପର  ସେମିଫାଇନାଲକୁ ଯିବାକୁ ଚାହେଁ ତାହାଲେ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତକୁ ଜିତିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ । ଖାଲି ବିଜୟ ଲାଭ କଲେ ହେବ ନାହିଁ ବରଂ ଏକ ବଡ଼ ବ୍ୟବଧାନରେ ଆଜିର ମ୍ୟାଚକୁ ଜିତିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ । ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ବିଜୟଲାଭ କରିବା ପରେ ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୭ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଓ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ମ୍ୟାଚ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ରହିବ । ତେବେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପରେ ଭାରତ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଥରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ବିଜୟଲାଭ କରିଥିଲା ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.