କରୋନା କବଳରେ ସିଂହ: ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ

1 min read

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ମହାମାରୀ କବଳରେ ଜଙ୍ଗଲର ମହାରାଜ । ମଣିଷଙ୍କ ପରେ ଏବେ ପଶୁଙ୍କୁ କବଳିତ କରିଛି ଏହି ଭୟଙ୍କର ଭୂତାଣୁ । ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ପାଇଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ୮ ସିଂହ । ହାଇଦ୍ରାବାଦ  ସ୍ଥିତ ନେହେରୁ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନର ୮ ସିଂହ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

             ମଣିଷ ତ ମଣିଷ ଏବେ ପଶୁ ବର୍ତ୍ତିଲେନି । ସମଗ୍ର ମାନବ ଜାତି ପାଇଁ ବିପଦ ସାଜିଥିବା ଏହି ଭୟଙ୍କର ଭୂତାଣୁ ପଶୁମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଲାଗି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୮ ସିଂହ । ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୨୯ ତାରିଖରେ ସେଣ୍ଟର ଫର୍ ସେଲୁଲାର ଆଣ୍ଡ ମଲିକୁଲାର ବାୟୋଲୋଜି (ସିସିଏମ୍‌ବି) ମୌଖିକ ଭାବେ ନେହେରୁ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟନର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ସିଂହମାନେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାକୁ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡ. ସିଦ୍ଦାନନ୍ଦ କୁର୍କେତ୍ତି ଘଟଣାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର  କର ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିନଥିଲେ ।  ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସିଂହମାନଙ୍କ ଠାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବା କଥା ସତ । କିନ୍ତୁ ଆରଟିପିସିଆର ରିପୋର୍ଟ ନ ମିଳିବା ଯାଏଁ ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଂହମାନେ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କହିଛନ୍ତି ।

ଏଥିସହିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ କାହିଁକି ଟିକା ନେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି?

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner