ରାଜଧାନୀରେ ବଢ଼ୁଛି ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମଣ, ସିଲ୍‌ ହୋଇପାରେ ଏହିସବୁ ଅଞ୍ଚଳ !

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟ ସହ ରାଜଧାନୀରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ଗତକାଲି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୩୮ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ପୁଣି ୬୪ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ରବିବାର ୩୬ ଜଣ କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୮ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଲୋକଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ରହିଛି । ୧୩ ଜଣ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ରାଜଧାନୀରେ ଏବେ ମୋଟ ୭୦୭ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ରହିଥିବା ବେଳେ ୩୨୭ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି  । ସେପଟେ ଏବେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ୩୬୮ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ସକ୍ରିୟ ରହିଛନ୍ତି ।

ଭୀମଟାଙ୍ଗିରୁ ୧, ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗରରୁ ୨, ସାଲିଆ ସାହିର ମହାବିର ନଗରରୁ ୩ ଜଣେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେହି ସାଲିଆ ସାହିର ଶ୍ରୀରାମ ନଗରରୁ ୪ ଜଣ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଚକେଇସିଆଣିରୁ ଜଣେ କରୋନା ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି, ଭୋଇ ନଗରରୁ ୧, କରୋନା ହସ୍ପଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଥିବା ୨ଜଣ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ସତ୍ୟନଗରରୁ ୨, ଭୋଇ ନଗର ସୁକ ବିହାରରୁ ୧, କଳିଙ୍ଗ ନଗରରୁ ୧, ପୋଖରିପୁଟର ଲିଙ୍ଗରାଜ ବିହାରରୁ ୧, ପୋଖରିପୁଟର କୋକିଳା ରିସର୍ଟରୁ ୧, ଡ଼ୁମୁଡ଼ୁମା ରଘୁନାଥ ନଗରରୁ ୪ ଜଣ, ମଞ୍ଚେଶ୍ୱରର ଧିରୁକୁଟି ସାହିରୁ ୨, ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର ସାଇନ୍ସପାର୍କରୁ ୧, ନୀଳାଦ୍ରି ବିହାରର ହରେକୃଷ୍ଣ ନଗରରୁ ଜଣେ କରୋନା ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଯଦି ଆମେ ଟିକେ ଭଲସେ ଦେଖିବା ତେବେ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ଅଂଶ ଆଗକୁ ସିଲ ହୋଇପାରେ । ସାଲିଆସାହିର ଶ୍ରୀରାମ ନଗର, ସାଲିଆ ସାହିର ମହାବିର ନଗର, ଡ଼ୁମୁଡ଼ୁମାର ରଘୁନାଥ ନଗର ଆଗକୁ ସିଲ୍‌ ହୋଇପାରେ । କାରଣ ଏହି ସବୁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ବାରମ୍ବା ପଜିଟିଭ ବାହାରୁଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ କରେନା ସଂକ୍ରମଣର ବୃଦ୍ଧିକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆଗକୁ ହୋଇପାରେ ।

ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫୯୫ ନୂଆ ମାମଲା, ୨୦୧ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ! ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠୁ କେତେ ?

Leave a Reply

Your email address will not be published.