ବିଜେପି-ବିଜେଡ଼ିର ସିଏଜି କଳି; ଲେଖାଶ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଲେନିନଙ୍କ ଖଣ୍ଡନ

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାରେ ସିଏଜି ରିପୋର୍ଟ ଉପସ୍ଥାପନା ହେବା ପରେ ଜୋର ଧରିଛି ରାଜନୀତି । ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ସରକାରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ଲେଖାଶ୍ରୀ ସାମନ୍ତସିଂହାର । ସେପଟେ ଲେଖାଶ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ନେଇ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ବିଜେଡ଼ି ନେତା ଲେନିନ୍ ମହାନ୍ତି। ବିଜେପି ଲଗାଉଥିବା ଆରୋପ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କପୋଳକଳ୍ପିତ ଓ ଭିତ୍ତିହୀନ । ନିଜର ରାଜନୈତିକ ଅସ୍ତିତ୍ୱ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଲେଖଶ୍ରୀ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛି ଶାସକ ଦଳ ।

ସିଏଜି ରିପୋର୍ଟ ବିଧାନସଭାରେ ଗୃହୀତ ହେବା ପରେ ପିଏସି କମିଟିକୁ ଯାଏ । ପିଏସି କମିଟିରେ ବିରୋଧୀଦଳ ନେତା ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । କମିଟିରେ ତର୍ଜମା ପରେ ଏପରି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ ଗ୍ରହଣ ଯୋଗ୍ୟ ହୋଇଥାନ୍ତା । ସିଏଜି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ଅନ୍ୟ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ବି ଏପରି ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତର୍ଜମା ପୂର୍ବରୁ ଲେଖାଶ୍ରୀ ତରବରିଆ ଭାବେ ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିବା ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତି ନୁହେଁ ବୋଲି ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି ଲେନିନ ମହାନ୍ତି ।

ସେହିପରି ଲେନିନ କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପି ନିଜର ରାଜନୈତିକ ସ୍ତରରେ ପ୍ରାସଙ୍ଗିକତା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି । ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ପୂର୍ବରୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରୁ ନାହାଁନ୍ତି । ତର୍ଜମା କରି ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଥିଲା । ଆଜି ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ ଲେଖାଶ୍ରୀ ସାମନ୍ତସିଂହାର ସିଏଜି ରିପୋର୍ଟ ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା ପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି ଲେନିନ ମହାନ୍ତି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner