କରୋନା ଆକ୍ରନ୍ତଙ୍କ ଘରେ କରୁଛନ୍ତି ଫ୍ରି ହୋମ ଡେଲିଭରି କରୁଛନ୍ତି ପର୍ବତାରୋହୀ ନିଳାଚଳ

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଲକ ଡାଉନରେ ଘରେ ଘରେ ଔଷଧ ଓ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ପହଁଚାଉଛନ୍ତି ପର୍ବତାରୋହୀ ନୀଳାଚଳ ପରିଡା। ବୟସ୍କ ଓ ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କ ସେ ସାହାରା ପାଲଟିଛନ୍ତି। ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଘରେ ଫ୍ରି ହୋମ ଡେଲିଭରି କରୁଛନ୍ତି ନୀଳାଚଳ। କରୋନା ସମୟରେ ସବୁ କିଛି ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଲୋକଙ୍କ ସେବାରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି ନୀଳାଚଳ।

ନିଶା ପର୍ବତ ଚଢିବା ହେଲେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ସବୁ ସ୍ୱପ୍ନ ଅଧାରେ ଅଟକିଛି। ପର୍ବତ ଚଢିବା ଛାଡି ପ୍ରଥମେ ପରିବା ବିକୁଥିଲେ ଏବେ ଅସହାୟ ଓ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟର ଦୁଃସାହସିକ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ ତଥା ପର୍ବତାରୋହୀ ନୀଳାଚଳ ପରିଡା। କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ,ସବୁଠି ଲାକଡଡାଉନ ଓ ସଟଡାଉନ ଭଳି ପରିସ୍ଥିତି। ଏଭଳି ସମୟରେ ଅସହାୟ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସେବାରେ ବାହାରି ପଡିଛନ୍ତି ନୀଳାଚଳ।

ନୀଳାଚଳଙ୍କ ଘର ଭୁବନେଶ୍ୱର ଡେ଼ଲ୍ଟା ଅଞ୍ଚଳରେ। ଘରର ସ୍ଥିତି ଅତନ୍ତ୍ୟ ଦୟନୀୟ ହେଲା ଏହାକୁ ଭୁଲି ସମାଜ ତଥା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କରିଦେଖାଇବାକୁ କହିଛନ୍ତି ନୀଳାଚଳ। ଦେଶ ବିଦେଶରେ ପର୍ବତ ଆରୋହଣ କରି ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଅନେକ ନାଁ ସାଉଁଟି ଥିବା ନୀଳାଚଳ କରୋନା ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସହାୟତ କରିବା ପାଇଁ ଗୋ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଡ଼ଭେଞ୍ଚର ଟିମ ନାମକ ଏକ ସଂଗଠନ ଗଠନ କରି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଘରେ ଔଷଧ ଓ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ମାଗଣାରେ ପହଞ୍ଚାଉଛନ୍ତି।

ନୀଳାଚଳଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗୋ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଡ଼ଭେଞ୍ଚର ସଂଗଠନରେ ମୋଟ 32 ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଥିବା ବେଳେ 15 ଜଣ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଲୋକଙ୍କ ଘର ଘର ବୁଲି ଔଷଧ ଓ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଉଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ କରୋନାର ପ୍ରଥମ ଲହର ସମୟରେ ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁ ସବୁ କିଛି ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ବେଳେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଡେ଼ଲ୍ଟା ଅଞ୍ଚଳରେ ପରିବାବା ବିକ୍ରି କରି ନିଜ ପରିବାରର ଗୁଜୁରାଣ ମେଣ୍ଟାଉଥିଲେ ନୀଳାଚଳ। କରୋନାର ପ୍ରଥମ ଲହର ସମୟରେ ପର୍ବତାରୋହୀ ନୀଳାଚଳ ପରିଡାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ 2020 ଆଇପିଏଲର ରୟଲ ଚାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଟିମର ଖେଳାଳି କ୍ରିସ ମୋରିସ ନିଜ ଜର୍ସିରେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ନୀଳାଚଳ ପରିଡାଙ୍କ ନାଁ ଲେଖିଥିଲେ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner