Y ଶ୍ରେଣୀ ସିକ୍ୟୁରିଟି ସହ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିବେ କଙ୍ଗନା, ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦେଲେ ସୁରକ୍ଷା

1 min read

 

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କୁ Y ବର୍ଗର ସୁରକ୍ଷା ମିଳିଛି ସୂଚନାନୁସାରେ, ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କଙ୍ଗନାକୁ Y ଶ୍ରେଣୀ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଛି। ବାସ୍ତବରେ କଙ୍ଗନା ରଣାୱତ ଏବଂ ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାକ୍ ଯୁଦ୍ଧ ତୀବ୍ର ହୋଇଥିଲା। ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କଙ୍ଗନାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ କଙ୍ଗନା ମୁମ୍ବାଇ ଆସିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ବର୍ତ୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତଙ୍କୁ Y ବର୍ଗର ସୁରକ୍ଷା ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଅଧୀନରେ ୧୧ ଜଣ ପୋଲିସ ନିୟୋଜିତ ହେବେ । ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଜଣ କମାଣ୍ଡୋ ଏବଂ ବାକି ପୋଲିସ୍ ରହିବେ ଏହାର ବିଜ୍ଞପ୍ତି କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇପାରେ | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ରେ ଯେତେବେଳେ କଙ୍ଗନା ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚିବେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ Y ବର୍ଗର ସୁରକ୍ଷା ମିଳିବ।

Y ବର୍ଗର ସୁରକ୍ଷା ପାଇବା ପରେ କଙ୍ଗନା ରଣାୱତ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ଏକ ପ୍ରମାଣ ଯେ କୌଣସି ଦେଶପ୍ରେମୀର ସ୍ୱରକୁ କେହି ଚାପି ପାରିବେ ନାହିଁ ମୁଁ ଅମିତ ଶାହା ଜୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି । ପରିସ୍ଥିତି ଯେପରି ଅଛି ସେ ଚାହିଁଥିଲେ ମୋତେ କିଛି ଦିନ ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥାନ୍ତେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଭାରତର ଏକ ଝିଅର ମାନ ରକ୍ଷା କରି ମୋର ଆତ୍ମସମ୍ମାନ ରଖିଛନ୍ତି ।

ବାସ୍ତବରେ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ କଙ୍ଗନା ରଣାୱତ ଆରମ୍ଭରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱର ଉଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି । ବଲିଉଡ ମାଫିଆ, ନେପୋଟିଜମ୍ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡ୍ରଗ୍ସ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କହିଛନ୍ତି । କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ହେତୁ ସେ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ କିଛି ରାଜନୈତିକ ଦଳ ସହ ମଧ୍ୟ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ସଂପର୍କରେ କଙ୍ଗନା ରଣାୱତ ଏବଂ ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାକ୍ ଯୁଦ୍ଧର ବିଷୟ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି । ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କଙ୍ଗନାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ନ ଆସିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । କଙ୍ଗନା ଏହା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ କଙ୍ଗନା ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତର ଅର୍ଥ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନୁହେଁ ।

ଏହି ଭିଡିଓରେ କଙ୍ଗନା ରଣାୱତ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶରେ ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହେଉଛି, ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଏସିଡ୍ ପକାଯାଉଛି, ସମାଜର ଚିନ୍ତାଧାରା ନିଚ୍ଚ ଥିବାରୁ ଏହି ସବୁ ଘଟଣା ଘଟେ । କଙ୍ଗନା ମଧ୍ୟ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କୁ ଏହି ଚିନ୍ତାଧାରା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । କଙ୍ଗନା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ଉପରେ ଆରୋପ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରିଛନ୍ତି, ସେ ଦେଶର ଝିଅକୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି ।

କଙ୍ଗନା ରଣାୱତ ମଧ୍ୟ ପୁରୁଣା କଥା ମନେ ପକାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମିର ଖାନ ଏବଂ ନସିରୁଦ୍ଦିନ ଶାହା କହିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ଦେଶରେ ରହିବାକୁ ଭୟ କରୁଥିଲେ । ସେହି ବିବୃତ୍ତିକୁ ମନେ ପକାଇ କଙ୍ଗନା କୁହନ୍ତି- ଯେତେବେଳେ ଆମୀର ଖାନ ଏବଂ ନସିରୁଦ୍ଦିନ ଶାହା ଦେଶ ବିରୁଦ୍ଧରେ କହିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ କେହି ସେମାନଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ମୋର ଅଭିବ୍ୟକ୍ତିର ସ୍ୱାଧୀନତାକୁ ଅନୁସରଣ କଲି, ମୋତେ କାହିଁକି ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରାଗଲା?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner