BREAKING NEWS
ଭାରତରେ ବଢୁଛି କରୋନା ସଂକଟ, ଦେଶରେ ୧୧ଶହରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ । ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩୦ ନୂଆ ମାମଲା । ଏଯାଏଁ ଗଲାଣି ୨୭ରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ, ସେନାରେ ଆଉ ୨ ସଂକ୍ରମିତ…ଭାରତରେ ବଢୁଛି କରୋନାର ସ୍ପିଡ । ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୨୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ । ମୃହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩ ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ବିଶ୍ବରେ ୭ ଲକ୍ଷ ଛୁଇଁବ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ୩୨ ହଜାର ମୃତଭାରତରେ ହଜାରେ ଟପିଲା ଭାଇରସ୍‌ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୭୯ ଟି ନୂଆ ପଜିଟିଭ କେସ୍‌ । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ କେରଳରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ।୧୧୪ଟି ପୌରାଞ୍ଚଳର ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ଭେଣ୍ଡରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଗରିବ ନିରାଶ୍ରୟଙ୍କୁ ରନ୍ଧାଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଜରିଆରେ ଏହା କରାଯିବ, ଏହି ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟକୁ ଲୋକେ ଘରକୁ ନେଇ ଖାଇପାରିବେଲକ୍ ଡାଉନ୍‌ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଥିବା ଗରିବ ଓ ନିରାଶ୍ରୟଙ୍କ ପାଇଁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି । ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତରେ ୧୦୦ରୁ ୨୦୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଦିଆଯିବ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ।ୱାଶିଂଟନ୍: ଏବେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ନୂଆ କେନ୍ଦ୍ର ଆମେରିକା । ଚୀନ୍‌ ଓ ଇଟାଲୀଠୁ ବଢ଼ିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । ୧୯୯ ଦେଶରେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ କାୟା । ୫ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ।କଟକ: ବାଦାମବାଡ଼ିକୁ ଉଠିଲା ଛତ୍ରବଜାର ପରିବା ମାର୍କେଟ୍‌ । କାଲି ସ୍ଥାନ ଚିହ୍ନଟ କରି ହୋଇଥିଲା ମାର୍କିଂ ।ମୁମ୍ବାଇ: ୩ ମାସ ଯାଏଁ ଇଏମ୍‌ଆଇ କୋହଳ ପାଇଁ ସବୁ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ । କରୋନା ବେଳେ ଅର୍ଥନୀତି ପାଇଁ ବୁଷ୍ଟର୍‌ ଡୋଜ୍‌ । ରେପୋ ରେଟ୍‌ ଓ ରିଭର୍ସ ରେପୋ ରେଟ୍‌ ହ୍ର।ସ କଲା ଆର୍‌ବିଆଇ ।ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ଲୋକସେବା ଭବନରେ ବସିବ ବିଧାନସଭା । ତୃତୀୟ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ବିଧାନସଭା କର୍ମଚାରୀ ଆସିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି । ୨ ମିଟର ଦୂରତାରେ ବସିବେ ବିଧାୟକ ।

ଏହାଦ୍ୱାରା ୮୦ କୋଟି ହିତାଧିକାରୀ ଲାଭବାନ ହେବେ , ଜଣଙ୍କ ପିଛା ୫ କିଲୋ ଚାଉଳ କିମ୍ୱା ଗହମ ଦିଆଯିବା । ପରିବାର ପିଛା ୧ କିଲୋର ଡାଲି ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ।

Subscribe to our newsletter
Subscribe to our newsletter
Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More